Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Єлоєва З$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Єлоєва З. В. 
Значення ультразвукового дослідження для прогнозування порушень жовчовиділення при вірусних гепатитах у дітей / З. В. Єлоєва, Я. Е. Вікман // Укр. радіол. журн. - 2001. - 9, вип.1. - С. 44-49. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Исследована гепатобилиарная система нарушений желчевыделения вирусного гепатита у детей. Обследовано 150 детей. Эхографически верифицировано состояние печени, желчного пузыря и желчных потоков. Полученные результаты указывают на то, что нарушениям желчевыделения при вирусных гепатитах способствуют факторы: холестаз (внутри- и внепеченочный), гипокинетически-гипертонические нарушения билиарной системы, деформация желчного пузыря с преимущественной локализацией в выходном отделе и шеечнопротоковой зоне. Показано, что на последствия вирусных гепатитов влияют компоненты липидного комплекса желчи как факторы холестаза, воспаления и литогенеза. Высокий процент совпадения результатов ультразвукового исследования гепатобилиарной системы и комплексного изучения желчи свидетельствует об использовании многомоментного фракционного УЗИ желчного пузыря в качестве информативного способа прогнозирования нарушений желчевыделения при вирусных гепатитах у детей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єлоєва З. В. 
Діагностика, прогнозування та профілактика біліарних порушень у дітей, які в минулому перехворіли на вірусний гепатит А : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.10 / З. В. Єлоєва; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2003. - 36 c. - укp.

Розроблено критерії прогнозування, а також формуляри діагностики, діагнозу та лікування біліарних порушень у дітей, які в минулому перехворіли на вірусний гепатит А. Для різних варіантів перебігу вірусного гепатиту визначено найбільш характерні ехоскопічні ознаки, показники жовчі та імунологічні. Одержано нові дані про кореляційні зв'язки чинників холестазу, запалення та літогенезу. Побудовано факторну модель розвитку біліарних порушень внаслідок вірусного гепатиту. Створено математичний алгоритм міжгрупової дискримінації. Виділено параклінічні показники, специфічні або відносно специфічні для різних варіантів біліарних розладів. Обгрунтовано та представлено пропозиції щодо комплексної диференційованої патогенетичної терапії дітей з біліарними порушеннями. Сформульовано показання до призначення повторних курсів спрямованої терапії. Визначено основні принципи диспансерного спостереження дітей з біліарними порушеннями, які в минулому перехворіли на вірусний гепатит А.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.5-4

Шифр НБУВ: РА325195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Єлоєва З. В. 
Патогенез, структура, діагностика, прогнозування та корекція біліарних порушень у дітей, які перехворіли на вірусний гепатит А : Автореф. дис... д-ра мед. наук / З. В. Єлоєва; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - К., 2006. - 36 c. - укp.

Досліджено патогенез, структуру, діагностику, прогнозування та корекцію біліарних порушень за результатами обстеження 284-х дітей. Виявлено патофізіологічні зміни, що свідчать про вірогідність виникнення розладів жочовиділення. Розроблено схеми корекції біліарної патології як ускладнення вірусного гепатиту (ВГ) А у дітей. Удосконалено методи лікування пацієнтів, які перехворіли на ВГ А. Для різних варіантів перебігу захворювання визначено найбільш характерні ехоскопічні ознаки, показники жовчі та імунологічні показники. Одержано нові дані щодо кореляційних зв'язків факторів холестазу, запалення та літогенезу. Побудовано факторну модель розвитку біліарних порушень у наслідках ВГ А. Створено математичний алгоритм розподілу дітей на групи. Виділено клініко-параклінічні показники (основні та допоміжні) для характеристики біліарних розладів. Обгрунтовано й апробовано комплекс патогенетичних заходів у дітей з біліарними порушеннями. Встановлено показання щодо призначення повторних курсів даної терапії. Визначено основні принципи диспансерного спостереження дітей з біліарними порушеннями, які перехворіли на вірусний гепатит А.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-52 + Р733.413.52-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Єлоєва З. В. 
Значення складу жовчі для діагностики холестатичних варіантів вірусного гепатиту А у дітей / З. В. Єлоєва // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 6. - С. 132-134. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено фізико-хімічне вивчення жовчі у дітей із циклічним та ациклічним варіантами вірусного гепатиту А (ВГА) з метою розробки діагностичних критеріїв біліарних порушень в наслідку захворювання. У 105 із 150 обстежених дітей ВГА перебігав циклічно, а у 45 - ациклічно, з переважанням холестазу. Результати досліджень свідчать про патогенетичну роль холестазу у формуванні холецистохолангітів і холелітіазу в наслідку ВГА у дітей. Виявлення в жовчі факторів холестазу, запалення та літогенезу є показанням для проведення антихолестатичної, протизапальної та літолітичної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-454

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Єлоєва З. В. 
Патогенетична терапія при біліарних порушеннях у дітей / З. В. Єлоєва // Сучас. гастроентерологія. - 2011. - № 5. - С. 17-21. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Выяснена роль желчевыделения при вирусном гепатите А (ВГА) у детей по результатам обследования 150 детей. При выявлении патофизиологических изменений, свидетельствующих о вероятности возникновения билиарных расстройств, предложены направления их коррекции. У 105 из 150 обследованных детей ВГА протекал циклично, у остальных - ациклично, с превалированием холестаза. Контрольная группа состояла из 17 здоровых детей. Для исследования биофизических свойств желчи использовали микроскопию в поляризованном свете и коагуляционную пробу. При биохимическом исследовании желчи определяли уровень общего холестерина, суммарных желчных кислот, фосфолипидов. Полученные результаты указывают на патогенетическую роль холестаза в формировании холецистохолангитов и холелитиаза вследствие ВГА у детей. Холестаз может быть триггерным агентом литогенеза, а также инициатором воспалительного процесса в желчных путях. Ациклические варианты течения ВГА у детей прогностически неблагоприятны из-за развития холецистохолангита и холелитиаза. Обнаружение в желчи факторов холестаза, воспаления и литогенеза является показанием для проведения антихолестатической, противовоспалительной и литолитической терапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Єлоєва З. В. 
Прогностична роль реологічних властивостей жовчі при вірусному гепатиті А у дітей / З. В. Єлоєва // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - № 2. - С. 122-125. - укp.

Проведено фізико-хімічне вивчення жовчі у дітей з циклічним і ациклічним варіантами вірусного гепатиту А з метою розробки діагностичних критеріїв біліарних порушень у наслідках захворювання. У 105-ти із 150-ти обстежених дітей вірусний гепатит А перебігав циклічно, у 45-ти - ациклічно, з переважанням холестазу. Показана патогенетична роль холестазу у формуванні холецистохолангітів і холелітіазу в наслідках вірусного гепатиту А у дітей. Виявлення в жовчі факторів холестазу, запалення та літогенезу є показанням для проведення антихолестатичної, протизапальної та літолітичної терапії.

Проведено физико-химическое изучение желчи у детей с циклическим и ациклическим вариантами вирусного гепатита А с целью разработки диагностических критериев билиарных нарушений в исходе заболевания. У 105-ти из 150-ти обследованных детей вирусный гепатит А протекал циклично, у 45-ти - ациклично, с превалированием холестаза. Показана патогенетическая роль холестаза в формировании холецистохолангитов и холелитиаза в исходе вирусного гепатита А у детей. Выявление в желчи факторов холестаза, воспаления и литогенеза является показанием для проведения антихолестатической, противовоспалительной и литолитической терапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-4 + Р733.413.510.11-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Єлоєва З. В. 
Вірогідність прогнозування віддалених наслідків вірусного гепатиту А у дітей / З. В. Єлоєва // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - № 3. - С. 109-111. - укp.

Проведено комплексне вивчення жовчі бактеріологічними, цитологічними, біофізичними й імунологічними методами у дітей з циклічним і ациклічним перебігом вірусного гепатиту А. Виявлено патогенетичну роль холестазу у формуванні холецистохолангітів і холелітіазу в наслідках вірусного гепатиту А у дітей. Знаходження в жовчі факторів холестазу, запалення та літогенезу є показанням для проведення антихолестатичної, протизапальної та літолітичної терапії.

Проведено комплексное изучение желчи бактериологическими, цитологическими, биофизическими и иммунологическими методами у детей с циклическим и ациклическим течением вирусного гепатита А. Выявлена патогенетическая роль холестаза в формировании холецистохолангитов и холелитиаза в исходе вирусного гепатита А у детей. Обнаружение в желчи факторов холестаза, воспаления и литогенеза является показанием для проведения антихолестатической, противовоспалительной и литолитической терапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-3 + Р733.413.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Єлоєва З. В. 
Роль холекінезу в генезі холецистохолангіту та холелітіазу у дітей, які перехворіли на вірусний гепатит А / З. В. Єлоєва // Галиц. лікар. вісн.. - 2011. - 18, № 2. - С. 38-39. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто роль жовчовиділення під час вірусного гепатиту (ВГ) А за результатами обстеження 150 дітей. Доведено, що рекомендовані схеми корекції біліарних порушень дозволять зменшити вірогідність віддалених ускладнень ВГ А у дітей. Встановлено, що виявлені інформативні показники дозволять прогнозувати характер біліарних порушень залежно від превалювання тих чи інших патогенетичних чинників. З урахуванням одержаних даних запропоновано диференційовану корекцію виявлених розладів жовчовиділення. Результати проведених досліджень свідчать про патогенетичну роль холестазу в формуванні холецистохолангітів і холелітіазу після перенесеного ВГ А у дітей. Доведено, що холестаз може бути тригерним агентом літогенезу, а також ініціатором запального процесу в жовчних шляхах. Встановлено, що ациклічні варіанти перебігу ВГ А у дітей прогностично несприятливі для розвитку в їх наслідках холецистохолангіту та холелітіазу. Визначення в жовчі чинників холестазу запалення та літогенезу є показанням для проведения антихолестатичної, протизапальної та літолітичної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.52 + Р733.514.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Єлоєва З. В. 
Найчастіші інфекційні чинники лихоманок неясного генезу в дітей та методи їх діагностики / З. В. Єлоєва, М. М. Акініна, І. В. Біловодська // Проблеми безперерв. мед. освіти та науки. - 2015. - № 1. - С. 32-34. - укp.

Проведено клініко-лабораторне обстеження 100 дітей у віці від 7-ми до 15-ти років із лихоманками неясного походження та встановлено етіологічні чинники цього патологічного стану. З метою вдосконалення діагностичного процесу в пацієнтів визначено рівні цитокінів (інтерлейкінів - 1бета, 2, 6, фактора некрозу пухлини). Результати проведених досліджень свідчать про практичну доцільність визначення цитокінів під час проведення діагностичного пошуку та використання цих показників як високоінформативних.

Проведено клинико-лабораторное обследование 100 детей в возрасте от 7-ми до 15-ти лет с лихорадками неясного генеза и выявлены этиологические факторы данного патологического состояния. С целью усовершенствования диагностического процесса пациенты обследованы на ряд цитокинов (интерлейкины - 1бета, 2, 6, фактор некроза опухоли). Результаты проведенных исследований свидетельствуют о практической целесообразности определения цитокинов при диагностическом поиске и использования этих показателей как высокоинформативных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.620 + Р733-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23017 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського